fbpx

Power bank – co powinieneś o nim wiedzieć?

Elektroniczne gadżety na stałe zagościły w naszym codziennym życiu – używamy telefonów komórkowych, tabletów i innych przenośnych urządzeń, aby stale utrzymywać kontakt z naszymi współpracownikami, znajomymi i rodziną. Na wyjazdach często ratujemy się nimi, aby zająć czas w trakcie podróży, sprawdzić adres najbliższej restauracji lub zerknąć na mapę , aby jak najszybciej trafić do celu. Gadżety ułatwiają życie, to pewnie, jednak wykonując w ciągu dnia wiele zadań, szybciej się rozładowują. Co wtedy? Odpowiedzią na ten problem jest power bank – sprytne urządzenie pozwalające nam naładować sprzęt nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do elektryczności.

Jak to działa, czy jest drogie, ile miejsca zajmuje, jak wygląda? Na te pytania postanowiliśmy wam odpowiedzieć, pokazując kilka ciekawych pozycji na rynku tych gadżetów i wyjaśniając, w jaki sposób ich używać.

Zanim jednak przejdziemy do poszczególnych modeli, warto wyjaśnić kilka ogólnych zagadnień dotyczących banków energii. Każde takie urządzenie posiada co najmniej dwa wejścia – USB, zwane wyjściem (out) i micro USB, czyli wejście (in). Dzięki temu drugiemu możemy je naładować, podłączając do komputera za pomocą kabla dołączonego do zestawu. Wyjście pozwala tej naładowanej energii zaklętej w urządzeniu naładować inne. Wiele modeli posiada również diodę, która pokazuje stopień naładowania urządzenia.

Przy wyborze power banku warto zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

  • pojemność urządzenia (mierzonej w miliamperogodzinach – mAh) – to od niej zależy, jak wiele urządzeń będziesz mógł naładować.
  • natężenie (prędkość ładowania mierzona w amperach lub miliamperach – A/mA) – dzięki tej informacji dowiesz się, jak szybko naładujesz bank energii oraz jak szybko naładuje on Twoje urządzenia.
  • kształt i wygląd – chcesz urządzenia o prostym designie, które bez problemu zmieści się do kieszeni, czy może wolisz coś większego i bardziej eleganckiego? Wybór należy do Ciebie!

Wszystkie informacje o power bankach w pigułce znajdziesz TUTAJ – specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy małą ściągawkę.

  power bank Nibbler

POWER BANK NIBBLER (V3561)

Na pierwszy ogień idzie najbardziej przystępny cenowo power bank o niezłej pojemności. Wykonany z estetycznego, matowego tworzywa ABS, dostępny w kilku kolorach, o uniwersalnym kształcie. Jego lekkość i poręczność świetnie sprawdzą się w podróży – można go zabrać ze sobą wszędzie, bo bez problemu zmieści się do kieszeni. Jego wadą jest to, że nie wskazuje poziomu naładowania – sami musimy dbać o to, by wystarczająco często go ładować. Nie posiada również włącznika. Pięknie zapakowany, więc idealny na upominek dla pracowników.

Wymiary: 4,5 x 2,3 x 9,7 cm
Pojemność: 4000 mAh
Natężenie wejścia: 500 mA
Natężenie wyjścia: 1000 mA

power bank Kenfac

POWER BANK KENFAC (V3563)

Kolejną propozycją jest bardzo elegancki biały bank energii, wykonany ze świetnej jakości błyszczącego ABS z metalicznymi elementami. Jest nieco większy i cięższy niż jego poprzednik, ale nadal bardzo poręczny. Możemy nim ładować aż dwa urządzenia, niestety do zestawu dołączony jest tylko jeden kabel. Cztery świecące diody informują o poziomie naładowania. Włącznik jest duży i widoczny, stanowi ciekawie wyglądający element banku. Ma największą pojemność ze wszystkich prezentowanych przez nas power banków – dzięki temu możemy całkowicie naładować rozładowane urządzenie. Zapakowany w estetyczne pudełko.

Wymiary: 6,3 x 2,5 x 9,7 cm
Pojemność: 6000 mAh
Natężenie wejścia: 1 A
Natężenie wyjścia: 2.1 A lub 1 A

power bank Mauro Conti

POWER BANK MAURO CONTI (V4852)

Przechodzimy do produktów ekskluzywnych – power bank Mauro Conti na pewno się do nich zalicza. Na uwagę zasługuje najwyższej jakości wzornictwo – piękna, metalowa obudowa w trzech kolorach do wyboru jest solidnie wykonana i minimalistyczna. Dzięki temu bank jest nie tylko praktyczny – staje się pięknym gadżetem, który dodaje prestiżu. Istnieje możliwość ładowania dwóch urządzeń, jednak znowu do zestawu dołączony jest tylko jeden kabel. Diody pokazujące stopień naładowania oraz włącznik są bardzo małe i dyskretne. Power bank sam wyłączy się, gdy urządzenie do niego podłączone zostanie naładowane. Piękne, prezentowe opakowanie sprawi, że urządzenie stanie się upominkiem z klasą. Z tej serii dostępny jest również power bank o mniejszej pojemności 4000 mAh, w innych wersjach kolorystycznych – Mauro Conti (V4850).

Wymiary: 13,7 x 7,2 x 0,8 cm
Pojemność: 5000 mAh
Natężenie wejścia: 1 A
Natężenie wyjścia: 2.1 A lub 1 A

ładowarka słoneczna

POWER BANK I ŁADOWARKA SŁONECZNA (V3330)

Czas na kolejny świetny gadżet, który na pewno zaciekawi zwolenników ekologicznego stylu życia. Power bank posiada panel słoneczny, który w ok. 20 godzin potrafi naładować się z pomocą energii słonecznej. Jeżeli jednak pogoda nie dopisuje możemy podłączyć go do komputera – wtedy ładowanie trwa ok. 3 godziny. Instrukcja dokładnie opisuje, jakie warunki najbardziej sprzyjają ekologicznemu ładowaniu – świetne na survival, wyjazd pod namiot lub camping! Urządzenie posiada dosyć niską pojemność, jednak na pewno poratuje nas na kilkadziesiąt minut, gdy nasz sprzęt jest bliski rozładowania. Plusem jest obecność kilku przejściówek, dzięki którym naładujemy też elektroniczne gadżety o nietypowym porcie. Aluminiowa obudowa wygląda całkiem nieźle, jednak nie jest to bank o zapierającym dech w piersiach wzornictwie – niemniej jednak fani wypraw z dala od źródeł elektryczności i bywalcy festiwalów muzycznych powinni być zachwyceni. Zestaw zapakowany w proste, czarne pudełko.

Wymiary: 9,5 x 4,4 x 1,1 cm
Pojemność: 800 mAh
Natężenie wejścia: 1 A
Natężenie wyjścia: 1 A

power bank Solar

POWER BANK SOLAR (45070)

Panel słoneczny występuje również w nieco większej i droższej opcji – mowa tutaj o power banku Solar, który posiada pojemność aż 4000 mAh. Wykonany o wiele solidniej niż ładowarka słoneczna opisana powyżej – estetyczna, metalowa obudowa dobrze leży w dłoni. Power bank posiada wskaźnik stanu baterii w postaci świecących diod, co znacznie ułatwia jego używanie. Panel słoneczny jest duży i dzięki temu jesteśmy w stanie naładować bank energii w ciągu 10-12 godzin na słońcu – to świetny wynik biorąc pod uwagę pojemność baterii. Możemy też podłączyć go do komputera, a wtedy naładuje się w ciągu 4-5 godzin. Minusem jest to, że jednocześnie możemy ładować tylko jedno urządzenie.

Wymiary: 125 x 78 x 13 mm
Pojemność: 4000 mAh
Natężenie wejścia: 1 A
Natężenie wyjścia: 1 A

TOP